(044) 331-85-78
(066) 950-95-63
(067) 469-12-59
(093) 170-17-65

Працюємо під час воєнного стану!

Наші роботи по почеркознавчим дослідженням

Будівельно-технічні Земельно-технічні Економічні Автотехнічні Трасологічні Пожежно-технічні Товарознавчі Автотоварознавчі Почеркознавчі Психологічні

1. Зразок почеркознавчого дослідження рукописних текстів по заяві фізичної особи щодо встановлення їх виконання однією чи різними особами.

До Українського центр судових експертиз звернулася особа щодо проведення почеркознавчого дослідження рукописних текстів, що складені від імені Особа-1 та зображення яких містяться в електрофотографічних копіях листів (7 штук). Разом із заявою надано електрофотографічні копії досліджуваних документів.

На вирішення експертного почеркознавчого дослідження поставлено наступне питання: Чи виконано рукописний текст в електрофотокопії спірного листа та інших 6-ти наданих на дослідження листах, складених від імені ОСОБИ-1, однією чи різними особами?

При проведені дослідження втановлено, що надані електрофотографічні копії листів, що складені від імені Особи-1, виконані за допомогою розмножувальної техніки на аркушах паперу білого кольору. Документи є зображеннями рукописних текстів, цифрових записів, підписів. (Загальний вигляд досліджуваних документів представлено на зображеннях ілюстративної таблиці).

При проведенні аналізу встановлено, що досліджувані рукописні тексти від імені Особи-1 виконані почерком простої будови, рухами середнього ступеня виробленості, у середньому темпі письма. Положення повздовжніх вісей – правобічне, розмір, розгін – середній, розстановка – від середньої до широкої. Зв'язність рухів - середня, форма лінії основи письма в рядку – хвиляста, за напрямком – наближена до горизонтальної.

При порівнюванні почерку, яким виконані досліджувані рукописні тексти від імені Особи-1 між собою, встановлено збіг виробленості почерку, темпу, розгону, розстановки, зв’язності рухів, форми лінії письма в рядку,  а також окремих ознак почерку.

Встановлені збіжні ознаки почерку стійкі, а тому суттєві й достатні для висновку про те, що досліджені рукописні тексти, що складені від імені Особи-1, виконані однією особою.

2. Експертне почеркознавче дослідження підписів щодо встановлення чи виконані вони однією особою.

До Українського центру судових експертиз надійшла заява фізичної особи щодо проведення почеркознавчого дослідження підписів від імені Особи-1 в Договорі № 1, в Договорі № 2 та в Договорі № 3. Разом із заявою надано оригінали досліджуваних документів та додаткові матеріали зі зразками підпису і почерку Особи-1 (вільні, умовно-вільні та експериментальні).
 

На вирішення експерта поставлено питання: Чи виконано  підписи від імені Особа-1 в Договорі № 1, Договорі № 2 та Договорі № 3 безпосередньо Особою-1 чи іншою особою?

 

Під час дослідження встановлено, що надані на дослідження оригінали Договорів виконані за допомогою знакодрукуючого пристрою на бланках відповідного зразка. Підписи, відтиски печаток, рукописні записи у зазначених документах нанесені барвною речовиною синьо-фіолетового кольору. (Загальний вигляд досліджуваних документів представлено в ілюстративній таблиці до висновку).

 

Досліджувані підписи від імені Особи-1 складаються з літер «_», «_», вертикального елемента, що не утворює певної літери, розчерку, додаткових штрихів. Підписи виконані рухами у вищому за середній ступені виробленості, у середньому темпі письма. Зв'язність рухів – велика, нахил – правий, розмір  елементів підписів – від великого до середнього, розгін – від малого до середнього, розстановка – від середньої до вузької, форма лінії підписів в рядку – звивиста, напрямок лінії основи підписів – догори.
 

При порівнюванні досліджуваних підписів від імені Особи-1 між собою в кожному випадку порівняння встановлено збіг вказаних вище загальних та суттєвих окремих ознак почерку, сукупність яких індивідуальна, а тому достатня для висновку про те, що підписи виконані однією особою.
 

Крім того, при порівнюванні досліджуваних підписів від імені Особи-1 зі зразками підпису Особи-1 встановлено збіг транскрипції підпису,  темпу письма, розгону, розстановки, зв’язності рухів, форми лінії підпису в рядку, а також деяких окремих ознак почерку.

 

Встановлений збіг ознак суттєвий та в своїй сукупності індивідуалізує підпис певної особи, а тому достатній для позитивного висновку про те, що досліджені підписи від імені Особи-1 в Договорі № 1, Договорі № 2 та Договорі № 3 виконані нею безпосередньо, а не іншою особою.

© 2011 Український центр судових експертиз
м. Київ, вул. Предславинська, 37, оф. 411, Тел: 0(44) 331-85-78;
0(66) 950-95-63; 0(67) 469-12-59; 0(93) 170-17-65.