(044) 331-85-78
(066) 950-95-63
(067) 469-12-59
(093) 170-17-65

Працюємо під час воєнного стану!

Незалежна судова експертиза

Незалежна судова експертиза


Судова експертиза

Експертиза - поняття, яке досить часто ми чуємо і використовуємо в нашому повсякденному житті. Під ним мається на увазі дослідження, яке вимагає спеціальних знань і певних навиків в якійсь сфері життєдіяльності: науки, техніки і т.д. Це те, що може зробити не кожен, а лише певний фахівець, що володіє необхідними знаннями. Сам термін експертиза бере свій початок з латини і означає «досвідчений», «обізнаний».

 

Офіційне визначення поняттю «судова експертиза» надано у Законі України «Про судову експертизу», який був прийнятий та діє ще з 25.02.1994р. Так, згідно статті 1 даного закону, Судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об’єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

 

Судова експертиза може проводитися: на підставі ухвали (постанови) суду; за дорученням сторони кримінального провадження: сторони захисту (має право залучати експертів самостійно або за ухвалою слідчого судді на її клопотання), або сторони обвинувачення; на підставі договору між експертною установою та учасником справи (цивільної чи господарської).

 

У свою чергу, поняття «учасник справи» теж має чітку регламентацію. Так, згідно статті 41 ГПК України, учасником справи у справах позовного провадження є сторони та треті особи. Сторони – це позивач та відповідач. Позивач – це особа, яка подала позов, а відповідач – це особа, якій пред’явлено позовну вимогу.

 

Експерти Українського центру судових експертиз проводять судові експертизи та виготовляють експертні висновки


У разі якщо дослідження проводиться за заявою фізичних або юридичних осіб, воно вже не має статусу судової експертизи і є експертним висновком фахівця. Хоча, як в першому, так і в другому випадку, дослідження проводяться судовими експертами згідно одних і тих же офіційно затверджених методик. У разі проведення дослідження за заявою, експерт не попереджається про кримінальну відповідальність.

 

Незалежні судові експертизи проводяться експертами, які атестуються Міністерством юстиції України, або іншими фахівцями з відповідних галузей знань.

 

Експерти Українського центру судових експертиз атестовані МЮ та мають відповідні свідоцтва

 

Незалежна експертиза в Києві та Україні достатньо затребувана. Суди, органи прокуратури, митні органи та ін. дуже часто вдаються до її проведення, так як висновок експерта дозволяє їм більш глибоко і всебічно проаналізувати суть справи і прийняти правильне рішення в тій чи іншій ситуації.
 

Висновок експерта є одним з вагомих видів доказів у суді


Ціна і вартість послуг з проведення експертизи визначається після детального вивчення всіх матеріалів справи. Вона залежить від складності самої експертизи та від обсягу робіт, які необхідно провести для надання відповідей на поставлені перед експертом питання.
 

Якщо Вам необхідно в стислі терміни, якісно і обґрунтовано провести незалежну судову експертизу в Києві або на іншій території України, ви можете звертатися до Українського центру судових експертиз. У нас ви отримаєте кваліфіковані експертні послуги.

© 2011 Український центр судових експертиз
м. Київ, вул. Предславинська, 37, оф. 411, Тел: 0(44) 331-85-78;
0(66) 950-95-63; 0(67) 469-12-59; 0(93) 170-17-65.