(044) 331-85-78
(066) 950-95-63
(067) 469-12-59
(093) 170-17-65

Працюємо під час воєнного стану!
Строки проведення Експерти Завдання Питання Коли призначається Зразки робіт

Судово-психологічна експертиза


  
Судово-психологічна експертиза

Згідно чинного законодавства України кожна людина має право як на відшкодування матеріальної шкоди, так і на відшкодування моральної шкоди внаслідок їх спричинення певними протиправними діями. Якщо з підтвердженням матеріального збитку все ясно, то з моральними збитками - набагато складніше. Трудність полягає як у доведенні їх наявності, глибини, характеру, тяжкості, так і у визначенні, а головне, в підтвердження суми моральної шкоди.

 

Оцінка моральних збитків – компетенція психологічної експертизи 

 

Психологічна експертиза, саме той вид експертизи, яка встановлює факт нанесення моральної шкоди і визначає її розмір в грошовому еквіваленті. При її виконанні, експертом-психологом проводиться психологічна діагностично-орієнтована бесіда, застосовуються проектні тести з потерпілим, в деталях аналізується ситуація і її вплив на психологічний стан підекспертного, вивчаються медичні документи, покази свідків і т.д.

 

Визначаємо, обґрунтовуємо та підтверджуємо суму моральної шкоди

 

За результатами вивчення встановлюється обсяг, характер, глибина, ступінь, інтенсивність і тривалість фізичних і душевних страждань, які впливають на розмір грошового еквіваленту моральної шкоди і визначається її сума.

 

Судово-психологічна експертиза в Києві і Україні проводиться згідно з офіційною методикою, яка включена до Реєстру методик проведення судових експертиз, зареєстрованих Міністерством юстиції України.

 

При визначенні розміру моральної шкоди застосовуємо тільки офіційні методики

 

Як показує практика, при наявності висновку психологічної експертизи, шанси на підтвердження і стягнення суми моральної шкоди істотно збільшуються.

 

Психологічна експертиза допоможе:

- Встановити факт нанесення моральної шкоди

- Визначити розмір моральної шкоди в грошовому еквіваленті

 

Психологічна експертиза проводиться:

- За ухвалою суду

- За постановою слідчих органів

- За заявою фізичних осіб

 

Вартість психологічної експертизи визначається в кожному конкретному випадку індивідуально, в залежності від складності ситуації, кількості винесених на експертизу питань і обсягу наданих матеріалів. Мінімальна ціна на проведення психологічної експертизи становить від 7000 грн.

© 2011 Український центр судових експертиз
м. Київ, вул. Предславинська, 37, оф. 411, Тел: 0(44) 331-85-78;
0(66) 950-95-63; 0(67) 469-12-59; 0(93) 170-17-65.